SKANN FOR ANNONSE
Porsche 911 GT3 RS 991 – PTS Miami Blue / PPF på utsatte steder / Clubsport / 918 bøttestoler / PAW 2028
Vi har fått inn en helt spesiell og ekstremt tøff 2016-modell Porsche 911 GT3 RS – levert ny i Norge og med lang Porsche Approved Warranty helt frem til 21.09.2028.
Dette er ikke en “vanlig” GT3 RS. Bilen er lakkert i PTS (Paint To Sample) Miami Blue, en kostbar spesialbestilling fra fabrikk som svært få biler er levert med. Dette alene gjør bilen unik i markedet og gir den en samlerprofil. Kombinasjonen med Lava Orange detaljer, bur og belter er rett og slett spektakulær – en av de råeste fargekombinasjonene man kan få på en RS. Ekstra detalj som løfter helheten ytterligere: lakkert nøkkel i bilens PTS-farge.
Innvendig møter du et rendyrket motorsportpreg med 918 Spyder bøttestoler, Alcantara og kontraster i Lava Orange. Dette er ekte RS-følelse, samtidig som bilen er riktig konfigurert for både bane og vei.
Bilen er levert med Clubsport-pakke, som inkluderer veltebur i Lava Orange, sekspunktsseler og forberedelser for banekjøring. Samtidig har den viktige komfortelementer som PCM med navigasjon og DAB-radio, slik at den også fungerer svært godt til vanlig bruk.
Ytelsesmessig er dette noe av det råeste Porsche har levert med sugemotor – 4.0L høytsvingende boksermotor med ca. 500 hk, lynrask PDK og et chassis som er utviklet med ett mål: kjøreglede på absolutt høyeste nivå.
Høydepunkter:
Vår kompetanse er din trygghet - tillit, ærlighet og grundighet helt siden 1995. Vi ber vennlig om at du leser hele annonsen.
- Visning av bil kun etter avtale – send melding via Finn.no (vi har ikke alle bilene hos oss til enhver tid)
- Vi ordner kontrakt, eierskifte, lånedokumenter og forsikring digitalt med e-signering.
- Ønsker du innbytte? Vennligst inkluder registreringsnummer, kilometerstand og servicehistorikk.
Kontakt oss
Karl-Christian L. Bengtson
Tlf. (ferie til 10. april)
E-Post: Karl-Christian @ bengtson.no
Jan-Erik Bengtson
Tlf. 90 19 92 92
E-Post: Jan-Erik @ bengtson.no
Bengtson Automarin
Vi hjelper deg med å finne din drømmebil. Helt siden 1995 har vi levert flere tusen biler til de fleste steder i Norge, med hovedvekt på de tyske premiumbilene. Gjennom årene har vi opparbeidet oss spesialkompetanse om Porsche og solgt 350 stk de siste årene. Med lang og god erfaring innen kjøp, salg og import av bil kan du gjøre et sikkert og forutsigbart bilkjøp fra oss i Bengtson Automarin. Vår kompetanse er din trygghet - tillit, ærlighet og grundighet helt siden 1995. Les mer om oss og vår historie på vår hjemmeside: www.bengtson.no
Registrering med AUTOREG
Vi er godkjent som autoreg forhandler av Statens vegvesen, dette gjør at vi kan omregistrere og levere biler umiddelbart i butikken. Dette gjelder også kveld og helg.
Finansiering
Vi tilbyr svært gunstig og konkurransedyktig finansiering med inntil 100% finansiering (ingen egenkapital) og opptil 10 års nedbetalingstid fra blant annet DNB, Santander Consumer Bank, SpareBank 1 og AS Financiering. Som agent for DNB og Santander Consumer Bank kan vi formidle lån på vegne av banken, for deg vil det si at vi ordner alt med e-signering av lånepapirer og søknad hos oss, og får svar på dagen. Ta kontakt med oss for et uforpliktende og skreddersydd finansieringstilbud.
Forsikring
Vi har svært gode priser på forsikring fra Fremtind, If og Gjensidige til alle våre biler, ta kontakt med oss for et uforpliktende pristilbud. Vi ordner alt hos oss og kan gi deg en måned gratis forsikring gjennom If fri start.
Innbytte
Vi kan i de aller fleste tilfeller ta din bil i innbytte når du kjøper bil hos oss. Da slipper du strevet med å selge bilen på egenhånd eller å ha to biler samtidig. Send oss en melding på Finn.no eller en e-post med registreringsnummer, kilometerstand, litt informasjon om bilen, tilstand på dekk og servicehistorikk. Da kan vi gi deg best pris. Vi kan også selge bilen for deg - da får du avtalt sum på konto med en gang bilen er solgt.
Garanti
Vi tilbyr forskjellige garantier på våre biler, ta kontakt for nærmere informasjon angående bilen du ser på. Stort sett er det resterende nybilgaranti, men vi tilbyr også utvidet garanti fra Autoconcept som dekker plutselige og uforutsette skader på de elektriske og mekaniske komponentene. Annonsert garanti medfølger mot et pristillegg. Les mer på deres hjemmeside www.autoconcept.no om de ulike garantiene de tilbyr.
Levering, henting og transport
Vi kan levere alle våre biler over hele Norge, ta kontakt med oss for et pristilbud. Kommer du med fly henter vi deg gjerne på Gardermoen. Nærmeste togstasjon er Nyland Stasjon (Oslo), men vi kan også hente i Lillestrøm eller på Oslo S.
Ekstrautstyr
Gjennom våre samarbeidspartnere monterer vi DAB+, tilhengerfeste, takboks, takstativ og motor-kupevarmer/webasto. I tillegg til dekk, felg, foliering, solfilm og lakkforsegling. Spør om tilbud - vi ordner det meste.
Bengtson Automarin tar forbehold om feil og mangler i alle våre annonser, spesielt under utstyr og service. Om du er på utkikk etter noe spesifikt utstyr, eller om bilens servicehistorikk - spør oss! Det er omfattende å skrive fra en utstyrsliste og feilskriving skjer - så vi ber deg om å dobbeltsjekke med oss. Da kan vi gå gjennom utstyrslisten sammen og skrive det i kontrakten. Det samme gjelder servicehistorikk, der det kan være vanskelig å få ut bilag og dokumentere alt. Komplett utstyrsliste fra fabrikk kan alltid sendes over e-post. Du som kunde har også en undersøkelsesplikt ved kontraktssignering og henting av bil for å forsikre deg om at relevant og viktig utstyr for deg medfølger, og at bilen har fulgt service som skrevet.
Våre bilder eller annonsetekst skal ikke gjengis uten samtykke.